סוף עידן האפיליאציה

סוף עידן האפיליאציה? מנועי חיפוש מבוססי צ'אט והעתיד הקודר של שיווק השותפים

האם אכן נראה את שקיעתה של תעשיית האפיליאציה

עולם השיווק הדיגיטלי עומד בפני טלטלה משמעותית. טכנולוגיית ה-ChatGPT, המוכרת לנו מיכולותיה לנהל שיחות טבעיות, עשויה לשנות את האופן בו אנו מחפשים מידע ברשת. על פי תרחיש זה, מנועי החיפוש העתידיים יבוססו על טכנולוגיה זו, ויציגו למשתמשים לא רק רשימה ארוכה של אתרים רלוונטיים, אלא עד חמש תשובות ישירות לשאלתם. משמעות הדבר היא מהפך דרמטי עבור תעשיית האפיליאציה.

כיום, אתרי אפיליאציה פועלים כמתווכים בין המשתמש לבין החברות המפרסמות. הם מפרסמים מוצרים או שירותים שונים בתקווה שהמשתמש ילחץ על הקישור ויגיע לאתר החברה, ויזכה אותם בתשלום. אולם, מנוע חיפוש מבוסס צ'אטGPT יעקוף את כל "אתרי ביניים". במקום רשימת קישורים, המשתמש יקבל תשובות ממוקדות המגיעות ישירות מאתרי החברה עצמה.

לדוגמא, אם בעבר חיפשתם "נעלי ריצה מומלצות" וקיבלתם רשימה של אתרי ביקורות ואתרי אפיליאציה, בעתיד מנוע החיפוש עשוי להציג בפניכם תשובות ישירות מאתרי המותגים המובילים, עם מידע על הדגמים המומלצים שלהם.

השלכות מרחיקות לכת: תרחיש זה מציב את תעשיית האפיליאציה בפני מצב לא פשוט. אם המשתמשים יקבלו תשובות ישירות מהמקור, הצורך באתרי אמצעי יפחת משמעותית. התוצאה? ייתכן שתוך שנה תעשיית השיווק האפיליאטיבי תיעלם כלא הייתה.

מות וחולשה של תג ה-nofollow: מנועי חיפוש מסתמכים כיום על תג ה-nofollow כדי לזהות קישורים שאינם לצורך דירוג האתר המקשר. כלומר, אתר שמקשר לאחר עם תג nofollow לא "מעביר" לו נקודות דירוג. אולם, טכנולוגיית ה-ChatGPT צפויה להתעלם מתג זה. במקום לסמוך על דירוג האתר, מנוע החיפוש ינתח את תוכן הדף המקושר ויגיע ישירות למקור המידע, גם אם מדובר באתר אפיליאט עם תג nofollow.

עתיד השיווק הדיגיטלי לוט בערפל. האם אכן נראה את שקיעתה של תעשיית האפיליאציה? רק הזמן יגיד. אך דבר אחד ברור: טכנולוגיות בינה מלאכותית מתקדמות כמו צ'אטGPT צפויות לשנות את כללי המשחק בכל תחומי השיווק הדיגיטלי, וראוי להתכונן לשינויים אלה מראש.

:ChatGPT is the Roadie that rose up against its creator

עד היום לא מצאתי בלוג בעברית שסיביר בפרטי פרטים את כל התהליך מבניית הבלוג עד להפיכתו לעסק. לכן החלטתי להתחיל לכתוב בלוג כזה לאנשים כמוני, לכל אלה שרוצים לממש את הפוטנציאל הטמון באינטרנט.

השאירו תגובה

מעבר לסרגל הכלים